sobota, 10 listopada 2012

Koperta na drobiazgi

Mówiąc drobiazgi mam na myśli np. kolczyki na prezent dla przyjaciółki, czy też... banknot stuzłotowy (dla kogo drobiazg, to drobiazg). Wykonanie jest stosunkowo łatwe, jednak wymaga ciut więcej cierpliwości. Pomysł zaczerpnęłam z http://zszywka.pl/. No dziewczyny, do dzieła!


Kolejny krok to zszycie obu części. Można to zrobić na dwa sposoby. Łatwiej jest przypiąć szpilkami kawałki prawymi stronami do środka i zszyć blisko krawędzi zostawiając tylko jeden róg, przez który można wywlec kopertę na prawą stronę. Trudniejsza wersja polega na tym, że przykładamy kawałki lewymi stronami do środka i zawijamy krawędzie obu kawałków do środka (na kilka mm) i dopiero wtedy zszywamy je (już na prawej stronie) bardzo blisko krawędzi.


Teraz trzeba ładnie wyprasować szwy, złożyć materiał na kształt koperty (podwinięty do środka róg powinien znajdować się na samym środku koperty) i zaprasować żeby koperta zachowała swój kształt. Stykające się części koperty trzeba przyszyć - najlepiej krzyżykami muliną w ładnym kolorze.


I gotowe!1 komentarz: