wtorek, 19 lutego 2013

Kosmetyczka z kokardą

Hej dziewczyny, dziś pokażę jak zrobić kosmetyczkę z kokardą. Potrzebne wam będą dwa kawałki materiału: jeden na zewnętrzną część, drugi na wnętrze i ekspres. Ja do kosmetyczki o wymiarach 20cm na 13cm użyłam ekspresu o długości 24cm. Na początek wycinamy prostokąty o wymiarach kosmetyczki wraz  z zapasami: dwa z materiału, który będzie wewnątrz i trzy z materiału zewnętrznego. Musimy także pamiętać o malutkim prostokącie do spięcia kokardy.Zszywamy ze sobą wewnętrzne kawałki materiału prawymi stronami do siebie, zostawiając niezszytą górę i kawałek z boku. Teraz trzeba zaprasować dłuższe brzegi prostokąta z materiału zewnętrznego - to będzie nasza kokarda. Mały prostokącik też trzeba zaprasować i zszyć ze sobą krótszymi bokami. Kokardę tworzymy zwijając większy prostokąt w harmonijkę i przeciągając przez zszyty malutki prostokąt.


Następnie zszywamy wszystkie zewnętrzne części ze sobą prawymi stronami do siebie. Kokarda musi być w środku. Oczywiście zostawiamy górę nie zszytą.


Na koniec wywijamy kosmetyczkę na lewo i wkładamy do niej wewnętrzną część prawą stroną do prawej. Pomiędzy materiał wkładamy ekspres ząbkami do dołu i tak przyszywamy razem.


Teraz wystarczy wywlec kosmetyczkę na zewnątrz przez pozostawioną dziurę i ładnie ją zszyć.
Gotowe!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz