środa, 24 lipca 2013

Jak uszyć torebkę zapinaną na ekspres?

Hej dziewczyny! Dawno mnie tu nie było, ale żyję, szyję i mam się dobrze, a za nieobecność przepraszam. Ad rem: dziś zaprezentuję wam jak uszyć torebkę (tak, znów torebka) ale tym razem zapinaną na ekspres, coby naszych skarbów nikt w tramwaju nie podp... yyy zabrał. Zatem proszę zakasać rękawy i do dzieła:

Na sam pierw robimy wykrój (ja zrobiłam to odręcznie - żadna filozofia) i przenosimy do na materiał. Potrzebne nam są 4 części torebki: 2 z grubszego materiału, który będzie zewnętrzną warstwą torebki, 2 z cieńszego materiału na podszewkę. Do podszewki przyszywamy kieszonkę.

Zszywamy ze sobą części podszewki zostawiając dziurę po to aby później móc wywlec całość na prawo. Z zewnętrznej tkaniny wycinamy dwa prostokąty na uszka (na których będą trzymały się metalowe kółka ozdobne) i dwa długie prostokąty, które będą paskiem torebki (na zdjęciu jest jeden - taka zmyła).

Ja zrobiłam pasek w taki sposób, że zaprasowałam do środka dłuższe brzegi materiału, złożyłam dwa paski lewymi stronami do siebie i zszyłam na bokach. Natomiast można to zrobić w wiele innych sposobów - wedle gustu. Teraz należy również zszyć zewnętrzne części torebki ze sobą - nie musimy już zostawiać dziury. Do tak przygotowanej zewnętrznej warstwy przyszywamy ekspres (ząbkami do dołu).

Teraz należy wszyć uszka torebki wraz z metalowymi kółkami. Następnie wkładamy do torebki podszewkę prawą stroną do prawej i przyszywamy (zarówno do zewnętrznej warstwy, jak i ekspresu - tu też trzeba użyć stopki do wszywania ekspresów).

Wywijamy całość na prawo przez pozostawioną w podszewce dziurę oraz ową dziurę zgrabnie zaszywamy już na prawej stronie. Ostatnią rzeczą jest przyszycie paska. I gotowe!
6 komentarzy:

 1. świetna torebka :) bardzo Ci to ładnie wyszło!

  OdpowiedzUsuń
 2. Patrząc na zdjęcia wszystko tak szybko idzie :) Rach-ciach i torba gotowa!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. może i by było rach ciach, gdyby nie ekspres:P Nie wiem, jak Ty, ale dla mnie wszywanie ekspresu to jest zło konieczne :D

   Usuń
 3. ciekawa sakiewka :))
  Wesołych Świat i zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń