niedziela, 7 lipca 2013

Kwiatek - broszka krok po kroku

Cześć wam dziewczyny! Rozpoczął się sezon ślubno-weselny i niejedna z was pewnie będzie uczestniczyła w takiej uroczystości. Dlatego dzisiaj chciałabym wam pokazać jak krok po kroku wykonać piękną broszkę  kwiatka, która będzie elegancką ozdobą do letnich uroczystych strojów. Pomysł zaczerpnęłam z tej książki.

Na początek wycinamy z filcu elementy składowe broszki. Będą to dwa kwiatki, więc dobrze jest wybrać dwa pasujące do siebie kolory. Podstawą kwiatka będzie owalny kawałek filcu - przyszywamy do niego płaską agrafkę. Następnie zaokrąglone trójkąty, które będą płatkami marszczymy i formujemy.

Ostatni trójkąt (ten z ostrymi kątami) smarujemy klejem do filcu i zwijamy w rulonik - to będzie środek kwiatka. Po wyschnięciu przyklejamy płatki do środkowej części i ładnie formujemy. Do lewej strony podstawy broszki przyklejamy listki.
Teraz z zielonego filcu należy wyciąć części na szypułki kwiatków. Marszczymy je i zszywamy ze sobą, żeby powstała ładna szypułka i do niej wkładamy kwiatka i przyklejamy. Tak skonstruowane kwiatki przyklejamy do siebie a następnie z tyłu przyklejamy do nich podstawę z listkami.
I gotowe! Piękna ozdoba, która ożywi każdy strój.

A tak swoją drogą: zauważyłam, że często z okazji ślubu pary dostają kosze rozmaitości zamiast kwiatów - wiecie: słodycze, wino itp. Ja osobiście nie wzgardziłabym takim koszyczkiem:


6 komentarzy:

 1. Miniaturowe świnki są słodkie! Osobiście też bym nie pogardziła takim koszyczkiem! Ale niestety przez miniaturyzację ucierpiało ich zdrowie :((
  Kwiatkowo - filcowa brosza bardzo elegancka!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że się podoba. Jeżeli chodzi o świnki - są piękne w każdym rozmiarze! :D

   Usuń
 2. Super broszka, może sama się skuszę na wykonanie :)

  OdpowiedzUsuń