piątek, 31 maja 2013

Szyjemy torebkę - krok po kroku

Hej dziewczyny, przepraszam, że taka pustka i cisza u mnie ostatnio. Nastąpił chwilowy kryzys twórczy, który zamierzam Wam wynagrodzić tak z przytupem! Dzisiaj zaprezentuję krok po kroku jak uszyć ciekawą i niepowtarzalną torebkę.
Zaczynamy od wykroju, który jest prosty jak świński ogonek. Należy go ładnie odrysować dwa razy (pionowe kreski to oznaczenie zakładek). Po wycięciu trzeba zszyć zakładki na obu częściach torebki. Następnie wycinamy 4 prostokąty na szerokość równą górnej części torebki.


Przyszywamy po jednym prostokątnym pasku do górnych części torebki a następnie przykładamy te części do siebie prawą stroną do prawej i zszywamy zostawiając tylko wlot. Zapasy szwów przy zaokrągleniach dobrze jest ponacinać (jak na zdjęciu) - wtedy materiał ładnie się układa.


Pozostałe dwa prostokąty zszywamy ze sobą krótszymi bokami a następnie przyszywamy do górnej części torebki. Pomiędzy przyszytymi prostokątami powinnyśmy wszyć rączki torebki, ale mnie się zapomniało. Za gapowe się płaci, więc musiałam fragmenty wypruwać i wszyć później :]


Poniżej wspomniane wcześniej rączki torebki już przyszyte jak należy. Ostatnim elementem jest podszewka torebki, którą zaczynamy tak jak wierzch: wykroić dwa razy i zszyć zaszewki. Różnica polega na tym, że gdy zszywamy ze sobą części podszewki, zostawiamy w jednym miejscu dziurę, przez którą później będziemy przewracać na prawo torebkę.


Tak uszytą podszewkę trzeba włożyć do torebki prawą stroną do prawej i przyszyć u wylotu torebki. Teraz całość wystarczy wywinąć na prawą przez zostawioną wcześniej dziurę oraz tą dziurę zgrabnie zaszyć.

Voila:

6 komentarzy:

 1. super materiał! podoba mi się ten wzorek :) no i bardzo fajny fason tej torby :) jak zwykle mi się bardzo, bardzo podoba i cały czas jestem pod wrażeniem Twoich umiejętności! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo :] ostatnio zrobiłam zakupy materiałowe, więc czekaj na inne wersje :) tak btw: M. stwierdził, że to tak w stylu lat 70tych

   Usuń
 2. a propos torebek: otagowałam Cię w zabawie - "co znajduje się w mojej torebce". Szczegóły tutaj: http://saikoubiuti.blogspot.com/2013/06/tag-co-znajduje-sie-w-mojej-torebce.html
  :*

  OdpowiedzUsuń
 3. Świński ogonek nie taki prosty :)) Świetna torebka, a i kolorek ma niezły!

  OdpowiedzUsuń
 4. http://thecrabbycook.com/wp-content/uploads/big_pig_1558295.jpg

  ;)

  OdpowiedzUsuń