wtorek, 7 maja 2013

Jak uszyć poduszkę vintage?

W sumie nie wiem czy to vintage, czy nie, ale jest koronka i ecru, więc chyba tak - taki ze mnie znawca! Ozdobne poduszki to coś, co niewielkim kosztem może rozjaśnić ponure wnętrze, to łatwa w wykonaniu i bardzo wygodna ozdoba. Zresztą same zobaczcie:


Do wykonania nie potrzeba wiele: jedynie kawałek jasnego materiału, trochę koronki i oczywiście poduszkę. Początkowo wycinamy prostokąt mniej więcej w wymiarach jednej strony poduszki - to będzie przód. Kawałki koronki układamy po skosie na materiale i przypinamy szpilkami. Teraz należy koronkę delikatnie przyszyć tak, żeby nie było widać ściegu (ja się poświęciłam dla dobra sprawy i przyszyłam ręcznie) a następnie wyprasować całość, żeby ładnie przylegała. Teraz przyszywamy dwa kolejne kawałki materiału, które będą tyłem poduszki.


Krótsze brzegi należy dwukrotnie podwinąć i zaprasować. Następnie składamy części materiału z podwiniętymi brzegami do środka tak, aby nachodziły na siebie i zszywamy poszewkę poduszki do końca. Na koniec trzeba ładnie wyprasować wszystkie szwy, wywinąć na prawo i włożyć poduszkę.


Miłych snów!


9 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. A dziękuję, ale mam w planach jeszcze parę bo taka samotna wygląda ubogo

   Usuń
 2. Łau!
  Podziwiam cię, bardzo lubię tak kreatywnych ludzi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A dziękuję bardzo :) U Ciebie też bardzo ciekawie

   Usuń
 3. I gdzie ty to wszystko gromadzisz hę?:P
  Kamil W.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdzie popadnie, upycham wszędzie, rozdaję znajomym :P A co? Masz chrapkę na jakąś szmatkę :)Może plażową wersję szachów? :P

   Usuń
 4. a z czego byś pionki zrobiła?:P
  Kamil W.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z modeliny, albo wzięłabym figurki z kinder niespodzianek :D To by dopiero były szachy!

   Usuń
 5. No no główka pracuje:P ile kinderków by trzeba było nagromadzić:P ale ciężko znaleźć kogoś kto umie grać w szachy:P ta wiedza zanika z pokolenia na pokolenie:P
  Kamil W.

  OdpowiedzUsuń