poniedziałek, 29 kwietnia 2013

Jak zapakować wino na prezent?

Po długim (zbyt długim) czasie oczekiwania rozpoczął się sezon grillowy - Hip, hip, hurrra!!! Jednak idąc w gości na grilla nie wypada przybyć z pustymi rękoma. Zatem niektórzy przynoszą sałatkę, inni ciasto, kolejni preferują pół litra czystej, a ja jestem zwolenniczką wina. I dziś zaprezentuję wam jak ciekawie i nietypowo opakować butelkę wina (lub innego trunku, jak kto woli) na prezent.


Potrzebne nam będzie wino (a jakże!), papier do pakowania prezentów, kawałek czarnego brystolu, biała kartka i jakaś ładna tasiemka lub sznureczek. Na początek owijamy wino w papier prezentowy i związujemy sznurkiem przy szyjce.


Następnie z brystolu i kartki robimy garnitur dla wina. Wystarczy obwinąć butelkę czarnym brystolem i przykleić przód koszuli wycięty z papieru. Na końcu naklejamy muszkę (lub krawat) i mamy bardzo eleganckie wino, które będzie świetnie się prezentowało nawet na mniej eleganckiej imprezie.


4 komentarze:

  1. Super pomysł! Pakując dwie butelki można zrobić wersję damską i męską! :D

    OdpowiedzUsuń
  2. pomysł ekstra! ostatnio widziałam taką torebkę na wino (a'la męskie ubranko), ale wykonane własnoręcznie zawsze lepsze! :)

    OdpowiedzUsuń