niedziela, 9 grudnia 2012

Satynowej bluzki ciąg dalszy

Tak jak obiecałam dziś zaprezentuję ciąg dalszy wykonania satynowej bluzki. Na czym to skończyłam?... A! Jak już mamy przyszyte rękawy i ładnie wykończone brzegi tyłu, należy zadbać o wykończenie przodu. W przypadku tego modelu (dekolt typu woda) sprawa jest dziecinnie prosta ponieważ należy tylko obszyć zygzakiem zapasy - dekolt i tak będzie zawinięty do środka bluzki, więc brzeg nie będzie widoczny.


Ostatni element bluzki to pasek.Robi się go z 3 prostokątnych kawałków tkaniny - należy je połączyć krótszymi bokami, a następnie przyszyć do dolnej części bluzki tak aby części paska "dyndały" :) z przodu.


Dyndające kawałki paska należy ściąć lekko po skosie, złożyć prawymi stronami do środka, zszyć i wywinąć na prawą stronę. Teraz wystarczy tylko pozostałą część paska ładnie podwinąć do środka i wszyć w szew nasady bluzki. Najłatwiej sobie przyprasować złożony pasek, delikatnie przyszyć ręcznie i dopiero przyszyć na maszynie (szyjąc na prawej stronie, wbijając igłę w szew pomiędzy paskiem a resztą bluzki).
I gotowe!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz