środa, 26 grudnia 2012

Torebka z kokardką

Hej dziewczyny! Jak świąteczne prezenty? Ja część z nich robię własnoręcznie i chciałabym pokazać wam co zrobiłam w tym roku. Będzie to śliczna fioletowa torebka, do wykonania której będzie wam potrzebny kawałek grubszego materiału na wierzch torebki, taki sam kawałek delikatniejszego materiału na podszewkę, ekspres i dwa metalowe kółka. Do dzieła!


Na początek należy (jak zawsze) przygotować wykrój. Można zrobić go samodzielnie, albo posłuzyć się gotowym - ja wykorzystałam wykrój z burdy. Wystarczy wykrój połowy torebki, można go odrysować dwukrotnie przekładając papier symetrycznie. Odrysowujemy wykrój dwukrotnie na lewej stronie materiału wierzchniego i w taki sam sposób na materiale, który znajdzie się wewnątrz torebki. Wycinamy z zapasem na szwy (ok. 1,5cm od narysowanej krawędzi).


Części materiału zszywamy prawymi stronami do siebie (dolną część) i wywijamy na prawo. Do części zewnętrznej przyszywamy ekspres.


Wkładamy podszewkę do wnętrza torebki lewą stroną do lewej. Zawijamy brzegi do wewnątrz i przyszywamy podszewkę do ekspresu szyjąc blisko brzegu zewnętrznej warstwy torebki.


Z resztek materiału wycinamy pasek: dwa prostokątne kawałki materiału, które przyszywamy lewymi stronami do siebie tak, żeby brzegi były podwinięte do wewnątrz.


Do krańców torebki przyszywamy metalowe kółeczka, które będą łączyły torebkę z paskiem.


Na koniec przyszywamy pasek i gotowe. Ja zrobiłam dodatkowo kokardkę przyszytą na agrafkę, którą ozdobiłam torebkę. Teraz wystarczy założyć torebkę i iść na zakupy.


2 komentarze: